עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מה שקשור אלי

"ועמך כולם צדיקים"

24/03/2014 14:42
אסנת נעים

בס"ד

 

ובכן, בעקבות עולם הניגון הסובב אותי  יצא לי לא פעם להתפעל ממבקרי המוסיקה השנונים והמדויקים שלפעמים  אף יכולים להיות אכזריים באופן ביקורתם, אז בכמה השורות הבאות אנסה  להתעטף בגלימתם  המבקרת אך ספציפית לשיר אותו אבקר.  יש רק צרוף של מילים טובות ומתרגשות. ברוך השם.

קצת הקדמה: לפניי כשבועיים לערך פלש לביתי חיידק מטריד שהשבית כמעט את כל בני הבית למעט שני ניצולים ברוך השם. אני נפלתי קורבן לאותו הפולש יחד עם בני האהוב הקטן . באחד הבקרים החולניים ישבנו  על השטיח והרכבנו פאזל וברקע  זלגו דיבורים של כלום בערך מכיוון הרדיו  (חשוב לציין רשת ב') לפתע נפסקו הדיבורים ואת הבית מילא שיר חדש מדהים ביופיו. הזמר לא היה נשמע מוכר . השיר התחיל ,המשיך, והסתיים באופן מושלם. שיר שלם שירד במתנה מהשמים. את שם הזמר לא שמעתי בסיומו עם הצגתו אך הפזמון היה כל כך קליט שזכרתי משם צמד מילים שהובילו אותו

טוב אז ממה כל כך התפעלתי: השיר הוא בעל תוכן דתי לחלוטין. מספר על אווירת יום השישי בארצנו המיוחדת. ורשת ב' היא לא תחנה בעלת גוון דתי שכזה .משהו התנגש לי היה ברור שמישהו מפרגן שם למישהו.

למחרת התאוששתי,  נכנסתי  למחשב, ותקתקתי  את צמד המילים "מתנות קטנות".  השיר הופיע אך שם הזמר לא תאם לתוכן השיר. תקתקתי שוב אך הגולם התעקש ושוב הופיע שמו של  הזמר היוצר והמוערך רמי קליינשטיין.  אכן כן.  בדמיוני כבר הייתי בטוחה שיצא עוד בעל תשובה כשרוני שהצטרף למעגלי  המוסיקה היהודית העכשווית . והנה  שיר יהודי מרגש יפיפה מילים שנכתבו ע"י נועם חורב, שעל פניו לא ניכרת הדמות החרדית או הדתית או לוק של בעל תשובה, אלא דמות ישראלית צעירה .

מה שאותי כל כך הפעים הוא שלא זיהיתי את רמי קליינשטיין בהשמעה של השיר, זמר עם נוכחות קולית ייחודית משלו  .זה מרגיש כאילו השיר מתבטל לריבונו של עולם. יש בשיר מתכון מנצח של עדינות ווקלית שבאה לשרת את השיר ולא לגבור עליו  המילים מתגלגלות בין הצלילים  בצורה שלמה .. הקדוש ברוך הוא הזמין שיר איכותי מאומנים גדולים  שנבחרו להוות סוג של צינור לתפילה מוזיקאלית מרגשת מחזקת גם כשהם אינם הדמויות שהיית מצפה מהם לאיזה סוג של אמירה בעלת סממן דתי איזה יופי  "ועמך כולם צדיקים" 

השיר נקרא מתנות קטנות מילים: נועם חורב, לחן: רמי קליינשטיין

מומלץ בחום 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: